Daniel Pospíchal

 

"Mým cílem v parkouru je dostat své tělo co nejdál, poznat svoje limity a ty se snažit posouvat."

K parkouru jsem se dostal v roce 2014, kdy jsme společně s Davidem začali bezmyšlenkovitě skákat do matrací. Postupem času jsme získávali více informací o parkouru a začali jsme zjišťovat o čem parkour doopravdy je a jaké jsou jeho hodnoty.


leap mikiny černé s kapucí

David Pospíchal

 

Jsem student Jihočeské university v Českých Budějovicích, obor fyzioterapie. 

V dětství jsem vyzkoušel mnoho sportů, ale žádný mě nenadchl tolik, jako parkour. Je úžasné, když si člověk může každý den hýbat a tolik ho to baví. Stejně tak se snažím, aby parkour měl v Havlíčkově Brodě pořádnou komunitu a bezpečné zázemí. Proto také stojím za vznikem mnoha projektů:

  • Vznik spolku Leapparkour z.s.
  • Založení parkour kroužku
  • Vznik parkourového hřiště v HB
  • Další...

 


Adam Ferencz

 

Workout a cvičení obecně je nepřehlédnutelnou součástí parkouru. Odjakživa mám v sobě pedagoga, předávat zkušenosti dál, pracovat s dětmi.

 Hledat možnosti jak něco těžkého správně učit postupně. Kluky jsem znal už před startem kroužku. Když jsem dostal nabídku trénovat děti, nešlo odmítnout po prvním kroužku jsem měl novou závislost. Je to něco co mě naplňuje, dává smysl a myslím, že to taky dělám dost dobře. Není to totiž jen tak - učení jakéhokoli pohyby, člověk musí umět správně jistit, předvést cvik, rozfázovat to, umět správně dětem aktivovat potřebné svaly, hledat alternativni cviky, motivovat a mnoho dalšího…


Vojtěch Gruber

 

Jsem studentem Fakulty tělesné výchovy a sportu (FTVS) se specializací na trenérství gymnastiky.

Pocházím z Vysočiny, kde jsem hrál 7 let fotbal a zkoušel mnoho jiných sportů. Mou celoživotní vášní je pohyb. Konkrétně jde o handstand, akrobacii, gymnastiku, posilování s vlastní váhou, protahování a v neposlední řadě samozřejmě parkour, který také trénuji společně s gymnastikou, kde vedu kurzy pro ZŠ v Praze. Pohyb není jen mím koníčkem, ale prostě životní stylem.


parkour team based in Havlíčkův Brod

Michal Sedmík

 

,, Mým cílem je stále lepšovat své fyzické a psychické schopnosti a v budoucnu je používat pro konání dobra a nejlépe záchraně života ,,

Začátek s parkourem mi změnil život. Samozřejmě společně i s ostatními sporty kterým jsem se začal aktivně věnovat.

,,Člověk nemusí být v žádném sportu úžasný, v parkouru popravdě nijak nevynikám, ale všechny sporty které dělám mě baví a naplňují.

Stále se po fyzické i psychické stránce vyvíjím a doufám že se i za pár let budu stále vyvíjet a posouvat. Například se mi podařilo zbavit strachu ze tmy, který mě nenechával spát.