leap mikiny černé s kapucí

Useful – Mikiny

Lidem, kteří umí anglicky, nebude dělat problém toto slovíčko přeložit, ale přeci jen se může někdo najít. Český překlad zní užitečný.

Pro někoho jenom pouhé slovo, pro někoho poklad a životní motto.

Co to ale znamená pro parkouristy? Freerunery? Nebo prostě jenom pro spousty obyčejných lidí po celém světě? Pusťme se proto na exkurzi zpět v čase, do dob hébertismu. Kde se trénovali lidé za účelem jednat správně ve stresu a pod tlakem. Řídili se podle metody přírodní výchovy.

Tato metoda se skládá z 10 základních pohybů.

Chůze, běh, skákání, pohyb po čtyřech, lezení, balancování, házení, zvedání, přenášení zátěže, bojové sporty a obrana. Patří sem samozřejmě rozvoj i po psychické stránce (budování charakteru, odolnost vůči strachu nebo jednání v krizových situacích). Tak trénujme proto, abychom byli připraveni na složité situace, které ať chceme, nebo ne, nakonec stejně přijdou. Neplatí to jen ve sféře první osoby. Důležité je pomoct při složitých situacích ostatním! Dostáváme se k dalšímu heslu, podle kterého se George Hébert řídil. Tedy: être fort pour être utile“. (Buď silný, abys byl užitečný)

Tato věta byla známa i Davidu Bellovi, nebo Yamakasi.

V dnešní době ji mužeme spojit např. s týmem GUP a jejich oblečením. Je to pro nás velmi užitečná a motivující věc, tak jsme si řekli, že ji použijeme na naše oblečení, konkrétně na mikiny. Co je ale lepší? Výraz „USEFUL“ a nebo heslo „être fort pour être utile? Nemohli jsme se dohodnout, a tak vznikl jedinečný design, který obsahuje obě tyto fráze, které nás provádí po mnoho let naším tréninkem. Znáte tyto fráze? Slyšeli jste o nich někdy? Nebo je to vaše první seznámení s nimi? To není vůbec důležité. Hlavní je, co si z toho odnesete a co vám to dá. Trénujte poctivě, žádná cesta není snadná. Trénujte!

Trénujte, abyste byli užiteční! Nejen sobě, ale i ostatním.

 

Komentáře
  • Kategorie