LeapCamp2020 – 1.turnus

Zachraňte zemi vikingů

Zdálo se, že toto léto bude poněkud skromné a nepestré. Kvůli koronaviru byla různá omezení a netušilo se, co se uskuteční a co se bude muset odložit či dokonce zrušit. Parkourovému táboru však přálo štěstí a již třetím rokem si jeho účastníci mohli užít nejen pohyb, ale také zábavu.
Kdy a kde se konal? V jakém tématu?
Tábor pro mladší děti (8-12 let) započal 18. července a trval do 25. července na táboře Radost kousek od Světlé nad Sázavou. Oproti minulému roku, kdy bylo tématem tábora Assassin’s Creed, se tento turnus odehrával ve stylu vikingů. Nevyskytovali se zde jen malí vikingové, ale i jiné postavy, které doplňovaly vikingskou atmosféru. Na každý ranní nástup chodil náčelník Vikingů (jeden z vedoucích) radit dětem, jak mají postupovat v boji proti zrádnému lordu Asfaltovi. Při večerním nástupu zase „Viking bába“
prověřovala, zda jsou uklizené pokoje a také děti odměňovala. Děti to velice bavilo a hodně se u toho nasmály. Vedoucí tábora to vymysleli opravdu pěkně.

Táborový příběh…
Jako na většině letních táborech, ani na tomto nechyběl táborový příběh jako motivace, která děti vnesla do prostředí vikingů. „Nepřátelé nás porazili a vyhnali z naší země. Nyní nemáme ani loď, ani dostatek vikingů,
abychom získali naši zemi zpět. Naším úkolem bude loď znovu postavit a dobít naše území. Cestou se budeme muset naučit, jak bojovat s nepřáteli a jak si vydělat dostatek grošů, za které si koupíme jídlo od Viking báby. Díky dostatečnému množství jídla budeme mít sílu porazit Angličany a získat k tomu naši truhlu s pokladem,“ převyprávěl dětem náčelník vikingů.
Neoddělitelnou součástí byl samozřejmě parkour. Bez něj by to na tomto táboře nešlo. Pro děti bylo i tento rok připravené náčiní, palety, tři trampolíny, odrazová pneumatika do písku a bedny pro tyto účely. Velice zajímavé a odvážné mi přišlo brodění bahnem, které nechybělo ani minulé roky. Někomu by to mohlo být nepříjemné a mohl by se bát zamazat, ale pro někoho to může být skvělý zážitek a zábava. „Jsem úplně špinavej, ale stálo to rozhodně za to,“ pochlubil se jeden z chlapců.
Tohle doma rozhodně nezažijí! O zabavení dětí se postarali dokonce hasiči. Ale nebojte, nehořelo. Ukázali dětem své hasičské auto a umožnili dětem klouzání po mokré plachtě, na kterou stříkali vodu z hadice. Příjemné osvěžení! Děti měly možnost se pořádně vydovádět. Voda stříkala okolo a děti ječely nadšením. Myslím, že takové možnosti neposkytují na všech táborech. Nechyběl ani táborák, zpěv a hra na kytaru.
Je tábor určen i pro dívky?
Někomu může připadat, už jen podle toho, co čte, že je Leap Camp určen především chlapcům. Možná Vás překvapím, ale i dívky zde rozvíjely své pohybové dovednosti a moc si to užily. A jak by ohodnotil tábor jeden z vedoucích?

„Děti byly super. Sešla se tu dobrá parta a moc jsme si to užili. Už teď se těšíme na další turnus,“ svěřuje se vedoucí tábora David.
Na krásné okamžiky se již můžete podívat i na YouTube, kde jsou zveřejněna videa z táborů.
Chtěli byste také na takový tábor? Dali byste na něj své děti? Bez pochyb by to byl náramný zážitek. Mohu doporučit.

Více fotografií najdete: ZDE

Simča Krajíčková

Komentáře
  • Kategorie